Verwarm de oven voor op 170 graden Celsius.
Bobotie volgens authentiek recept
'Bobotie maken is niet moeilijk, misschien is het daarom zo populair. Anders dan u waarschijnlijk denkt, is bobotie niet van oorsprong Zuid-Afrikaans. Het recept is hoogstwaarschijnlijk door een Nederlander in de tijd van de Verenigde Oost-Indische Compagnie in Zuid-Afrika geïntroduceerd. Daarna is het via reizigers en emigranten in naburige landen bekend geworden als typisch Zuid-Afrikaans. Elk gezin in Zuid-Afrika heeft zijn eigen bereidingswijze. Een aantal ingrediënten is wel steeds hetzelfde: gehakt, ei, specerijen, brood en melk.
Voedingswaarden (per portie)
Nierinformatie (per portie)

16 ingrediënten
4 personen
- 300 gramgehakt
- 2eieren
- 2sneetjes wit brood melk (voldoende om het brood in te laten weken)
- 3 eetlepelsabrikozenjam
- 1uien
- 3wortels
- 1courgette
- 20 gramcashewnoten
- 30 gramgeweekte rozijnen
- 1 stukjesgember van cm
- 2 teentjesknoflook
- 1 theelepelspaprikapoeder
- 2 theelepelskerrie
- 2 theelepelskurkuma poeder
- 2 theelepelssojasaus
- +verse chilipeper
Werkwijze
Snijd de knoflook, ui, wortel en chilipeper in kleine stukjes. Snijd de courgette in plakken. Rasp de gember.
Kruid het gehakt met het kerriepoeder en de sojasaus.
Fruit de uitjes en wortel in een pan. Bak het gehakt mee totdat het een mooi kleurtje heeft.
Voeg daarna 1 lepeltje kurkuma en paprikapoeder toe, bak dit kort mee.
Doe de courgette erbij en stoof tot het bijna gaar is.
Doe de gember, knoflook, abrikozenjam, cashewnoten, rozijnen en het in melk geweekte witbrood erbij (vang de melk op, gooi deze niet weg) en vermeng alles goed.
Hevel dan de inhoud van de pan over naar een ovenschotel.
Klop de eieren met de rest van de kurkuma en een flinke scheut melk: gebruik hiervoor de melk van het witbrood.
Giet het mengsel over de inhoud van de ovenschaal en plaats deze in de oven (u zou voor de sier nog wat laurierblaadjes bovenop kunnen leggen).
Bak de bobotie tot het eimengsel gestold is en een mooi kleurtje heeft.
Serveer met rijst of aardappelen.
- Bron: Taurai Becker

Aan tafel
Samen genieten van smaakvolle, zoutarme gerechten. Gezond koken was nog nooit zo gezellig.

