Selecteer de tekst die je wilt vertalen en kies 'Vertalen'. Kies vervolgens de gewenste taal. Je kunt de vertaalde tekst beluisteren of lezen.

Marcel Levi
Webinar

Hoge bloeddruk: wat is het en wat kun je eraan doen?

16 juni 2026, 19:30 uur

Mensen met nierschade en/of diabetes hebben een grotere kans op hoge bloeddruk, ook hypertensie genoemd. Heb je een hoge bloeddruk en ook diabetes of een nieraandoening dan vergroot dat weer de kans op problemen aan je hart, je nieren en je ogen. Op dinsdag 16 juni organiseerden de Niervereniging en Diabetesvereniging samen een webinar over hoge bloeddruk. De opname kun je hier bekijken.

Fotografie: Jeroen Oerlemans

Tijdens dit webinar bespraken we wat hoge bloeddruk is. Wat de oorzaken en gevolgen zijn van een hoge bloeddruk. En wat kan helpen om je bloeddruk te verlagen.

Prof. dr. Marcel Levi praatte ons bij over hoge bloeddruk bij diabetes en/of een nieraandoening. Hij is in Nederland en in het buitenland bekend als internist, wetenschapper en columnist.

Bekijk de terugblik

Handige links

Activiteitenpost

Wil jij per e-mail op de hoogte worden gehouden van onze themadagen en andere activiteiten? Meld je dan aan voor de Activiteitenpost.

Aanmelden Activiteitenpost

Gratis naar themadagen

Als NVN-lid mag je gratis naar onze themadagen en ontvang je 6x per jaar Nier Magazine. Ook steun je het werk van de Niervereniging en kun je meepraten over ons beleid.

Voordelen lidmaatschap
Diabetesvereniging Nederland logo

Diabetesvereniging Nederland

Wij organiseerden dit webinar samen met de Diabetesvereniging Nederland. Samen met hun leden zetten zij zich iedere dag in voor mensen met diabetes.

Ga naar de website